2022-2023 навчальний рік

 


Вітаємо з

перемогою

рій "Рогатинці"!

 

В ліцеї лунає останній дзвінок, розпочинаються літні канікули, а рій «Рогатинці» відстоює честь Рогатинської громади на обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Захід організовано департаментом освіти і науки обласної державної адміністрації спільно з Івано-Франківським обласним державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді. Участь у ньому взяли 14 роїв із територіальних громад області.

Рій «Рогатинці» нашого ліцею завоював І місце. Підготували учнів до конкурсу вчителі Чорній В.В., Васьків В.О., Гнип Б.М. Моральну та фінансову підтримку та допомогу надали голова Рогатинської районної організації "Спілка офіцерів України" Верешко І.О. та член виконкому організації Паньківський В.М.

 


 

7 червня в ліцеї, як і в інших закладах освіти нашої громади, пролунав останній дзвінок, сповістивши про те, що розпочалися довгождані літні канікули. 

 

 


18 травня у 2023 році українці святкують День вишиванки. Саме цей одяг є нашим національним надбанням та оберегом.

Особливе значення День вишиванки має саме 2023 року - тоді, коли Росія продовжує повномасштабну війну проти України. Одягнена вишиванка 18 травня стане символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що українці - вільний народ.

Цьогоріч учні та вчителі ліцею не лише самі одягнулися в вишиванки, але "одягли" в неї  і рідний ліцей.

дивитися відео 


9 травня 2023 року проведено міський етап конкурсу серед дружин юних рятувальників-пожежних ліцеїв Рогатинської міської ради. Участь у конкурсі взяли команди усіх 5 ліцеїв. Членами журі відзначено, що педагогами ліцеїв та учнями проведено значну роботу по підготовці до участі у конкурсі.

Юні рятувальники-пожежні «Вартові безпеки» нашого ліцею виборола ІІ місце.


28 квітня наш ліцей гостинно відкрив двері для майбутніх першокласників. Радісним гомоном дошкільнят наповнилась коридори та актова зала, яскравими кольорами засяяли класи, які прийматимуть школяриків у наступному навчальному році.

Директор ліцею Світлана Даниляк провела для батьків короткий екскурс у історію ліцею. Практичний психолог надала поради, як визначити, чи готова дитина до навчання.

А діти переглянули виставу драматичного гуртка, послухали виступи юних талантів, провели невелику екскурсію ліцеєм, пограли у веселі ігри та провели активну фізкультхвилинку. І, звичайно, познайомилися із своєю першою вчителькою та класом.


Роковини Чорнобильської катастрофи... Сьогодні ми згадуємо тих, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав своє життя у ядерному котлі.

Герої-ліквідатори... Чи розуміли вони, що їх чекає? Чи вагалися, коли йшли в майже безнадійний двобій? Саме з такими міркуваннями учні 8-А та 8-Б класів Рогатинського ліцею імені Братів Рогатинців (класні керівники Чорній В.В. та Гарбуз Л.М., асистент вчителя Мирош Г.Я.) провели зустріч у Рогатинській центральній бібліотеці для дітей з ліквідатором аварії на ЧАЕС, полковником міліції Олегом Єфімовичем. Спілкування об'єднало усіх спогадом Олега Миколайовича про той чорний день, який зачепив і його своїм недобрим крилом.


 

Вітаємо

юні таланти ліцею та

їх невтомного керівника Катерину Василівну Масляк

з перемогою

у Всеукраїнському вокальному конкурсі

"Сонячна домінанта - 2023".

Нових звершень вам!


Ваша дитина закінчує 4 клас, а Ви ще не визначилися із закладом освіти? Якщо це про Вас, тоді ласкаво запрошуємо 21 квітня о 14.00 год. разом із дітьми до нас на День відкритих дверей для майбутніх п’ятикласників!

 

Цього дня ми розкажемо Вам про наш ліцей, ознайомимо з освітнім процесом НУШ у 5 класі. А також на Ваших дітей очікують чудові майстер-класи від наших вчителів! 


Вітаємо учня 10-А класу Фояка Віталія

із зайнятим ІІ місцем

у ІV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади

з інформатики

і висловлюємо вдячність вчительці

Семенюк Тетяні Ярославівні

за підготовку переможця.


 

12 квітня стартував шкільний етап турніру з міні-футболу в честь пам'яті нашого випускника, який віддав своє життя за незалежність України, Ярослава Залипки.

Метою турніру є дати можливість дітям проявити свої спортивні таланти, сформувати міцний та дружній колектив, а також відчути себе справжньою футбольною командою.

 


 

Напередодні світлого свята Великодня ліцеїсти взяли участь у шкільній акції «Великодній оберіг».

Листи, малюнки, обереги, солодощі передані нашим воїнам. 

Смаколики, малюнки, листи, браслетики, обереги «поїхали» в Бахмут, Дніпро, Гуляйполе, Краматорськ!

 

 


 

 

Адміністрація, вчительський та учнівський колективи ліцею висловлюють вдячність голові районної спілки офіцерів України Івану Олексійовичу Верешко за допомогу у проведенні гри Сокіл (Джура).

Особлива подяка цьогоріч за актуальний та корисний подарунок - пневматичну гвинтівку ЇЖ-38 та 2 тис. пневматичних куль!  


Вітаємо з перемогою

вокальний гурт ліцею та вчителя Масляк К.В.

у І етапі обласного конкурсу

вокальних гуртів та гуртів народної музики


Вітаємо Дармохвал Анастасію,

ученицю 9-Б класу,

із зайнятим ІІІ місцем

у ІІ етапі обласної учнівської олімпіади

з образотворчого мистецтва


З метою розвитку аматорського мистецтва, вдосконалення виконавської майстерності читців, залучення дітей та молоді до мистецтва слова та популяризації творів Тараса Шевченка та Ліни Костенко відбувся щорічний конкурс  читців-декламаторів «Слово вічне - слово невмируще». У ньому взяли участь і принесли чимало призових місць і наші ліцеїсти.

Отож, вітаємо переможців:

Ямелинця Максима, учня 9-Б класу, дует у складі Лукашук Марії та Білоуса Дениса, учнів 7-А класу, - із зайнятим І місцем;

Круп'як Владу, ученицю 1-А класу, Магмет Анастасію, ученицю 4-А класу, - із зайнятим ІІ місцем;

Ліщак Оксану, ученицю 3-А класу, Тучак Анастасію, ученицю 3-А класу, Круць Вікторію, ученицю 11 класу, - із зайнятим ІІІ місцем.


Ліна Костенко - одна із найвідоміших українок сучасності. Її називають поетом епохи, її вважають геніальною живою легендою, а рядки, написані нею, надихають кожного і змушують замислитися над вічними темами.

 

З нагоди дня народження великої українки – літературний флешмоб від дев'ятикласників ліцею.


16 березня в ліцеї відбувся шкільний етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») є системною формою позакласної роботи з військово-патріотичного та морально-етичного виховання учнівської молоді, спортивно-оздоровчої роботи, прогресивною формою учнівського самоврядування, важливим засобом формування національно-патріотичної свідомості дітей та молоді.

 

Участь у грі взяли рої 5-10 класів. Молоді джури мали змогу загартувати свій дух, показати себе у конкурсі «Впоряд». На урочистому відкритті заходу до учасників змагань з напутніми словами звернулись директор ліцею Світлана Даниляк та захисник нашої країни Богдан Дячишин, боєць Збройних Сил України.

 

Дивитися показовий виступ команди ліцею


Щовесни, у березні, вся Україна відзначає річницю з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Учні 9-Б класу разом з учителем української мови та літератури Луцак М.В. провели літературно-музичну композицію "Уклін тобі, Тарасе".


 

 

Вітаємо

з перемогою у відкритому онлайн-конкурсі

читців поезій Т.Шевченка

«На крилах слова»

учня 9-Б класу

Ямелинця Максима.


В перші дні весни до нас прийшло ще одне національне свято - день народження Тараса Шевченка, видатного українського поета, прозаїка, драматурга, художника, політичного і громадського діяча. Він був людиною універсальних обдарувань та інтересів. Все його життя і творчість були присвячені українському народу. Поет мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть щасливими.

Остап Вишня колись сказав про Шевченка, що це людина, яка урятувала цілу націю. Тарас Григорович завжди буде жити в серцях українців, а його невмирущий дух витатиме над Україною.

З 06 по 17 березня у ліцеї проходять Шевченкові дні, впродовж яких відбуваються тематичні заходи - виховні години, вікторини, виставки малюнків та стіннівок, флешмоби.

 

Літературний флешмоб від педагогів ліцею "Шевченко - Пророк"


З метою опанування багатством української мови, популяризації творчої спадщини Кобзаря, виявлення обдарованої молоді та патріотичного виховання учнів, 28 лютого у нашій громаді відбувся І етап Всеукраїнського огляду-конкурсу читців, присвячений 209-річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Переможцями стали учні нашого ліцею:

Ямелинець Максим (9-Б клас) - I місце

Воскобойник Мар'ян (7-А клас) - ІІ місце

Ліщак Оксана (3-А клас) - III місце.

Круць Вікторія (11 клас) та Магмет Анастасія (4-А клас) отримали відзнаку журі конкурсу.

Бажаємо успіху Максиму Ямелинцю у наступному (обласному) етапі конкурсу!


Люди, як зорі полишають свій слід у свідомості майбутніх поколінь, особливо люди талановиті. Мовби крізь серпанок легендарності проступає до нас образ поетеси, образ ніжний і чистий. Інколи веселий, частіше - в задумі чи смутку. Кожним словом, променем думки, кожним болем своїм живе в душі нашого народу людина, що ім'я їй - Леся Українка.

 


В Україні виявлено активність нового молодіжного руху "Редан". Штучне поширення цієї субкультури є російською інформаційно-психологічною операцією. Мета - використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні.

Що таке «ПВК Редан»?

Йдеться про субкультуру, яка протягом останніх днів через масові бійки набула популярності в Росії.  читати далі

 

 

ПВК «Редан»: хто вони та чим загрожують українським підліткам?

https://osvitoria.media/opinions/pvk-redan-hto-vony-ta-chym-zagrozhuyut-ukrayinskym-pidlitkam/


 

24 лютого 2023 року. Сьогодні виповнюється 365 днів від початку злочинного повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну. Саме 24 лютого 2022 року о 3:40 ранку Росія віроломно розпочала повномасштабне вторгнення на територію України. Приблизно о 5:00 ранку президент РФ Володимир Путін оголосив про так звану "спеціальну воєнну операцію" для "демілітаризації та денацифікації України". Вже за кілька хвилин почалися ракетні удари неподалік Києва та по всій території України. Цей напад став кульмінацією загарбницької війни, яку Москва розпочала проти України 9 років тому з окупації Криму у 2014 році.

 Своєю збройною агресією Росія розв’язала першу в XXI столітті континентальну війну в Європі, підірвавши систему колективної світової безпеки, встановлену після Другої світової війни. Світ знову зіткнувся з режимом, який прагне силової ревізії кордонів і прямує до новітнього тоталітаризму.

Повномасштабне вторгнення російських військ в Україну остаточно зірвало маску з агресивного путінського режиму, що 9 років прикидався «миротворцем» та «третьою стороною» у війні на сході України, поширюючи на весь світ дезінформацію, брехню про «Донецьку та Луганську народні республіки», які насправді є підконтрольними Москві окупаційними режимами в Донецькій та Луганській областях України. Путін намагався переконати світ, буцімто в Україні триває «громадянська війна».

За рік, що минув від повномасштабного вторгнення, Український Народ продемонстрував світові приклади мужності, стійкості, сміливості, кмітливості та єдності перед жорстоким ворогом, що чисельно переважає.

Метою російської агресії є не просто загарбання територій, а знищення нашої національної ідентичності, геноцид українського народу. Російська держава й ідеологія рашизму, яку сповідує російський політикум, офіційно заперечують існування українців як окремої нації, а ті, хто не погоджуються з цим, підлягають фізичному знищенню.

Сьогодні - річниця початку повномасштабної війни, в якій ми обов'язково переможемо.

 

 

Слава Україні! Героям слава!

 


Сьогодні, 21 лютого, у світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Метою свята є привернення уваги до мов, які поступово зникають.

Міжнародний день рідної мови був проголошений на конференції ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року. Дата для свята була вибрана на згадку про трагічні події, що сталися в Бангладеші 21 лютого 1952 року.

Уже 21 рік поспіль у цей день відзначаємо Міжнародний день рідної мови. Це свято не лише нагадує про культурне розмаїття і багатомовність світу, а й про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.

За даними ЮНЕСКО, у світі існує близько 6000 мов, 43% з них знаходяться під загрозою зникнення.

 

Цікаві факти про українську мову


Герої не вмирають. Просто йдуть з Майдану - в небо...

20 лютого ми відзначаємо День пам’яті Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини та європейське майбутнє України.

Події, що відбувалися в Києві в кінці 2013 – на початку 2014 років, розпочали відлік новітньої історії України. Історії, наповненої болем, трагедією, силою духу та самопожертвою. В державі народилася нація, яка не дасть розділити свою землю і стоятиме за Україну до останнього… 


Минулого року президент України встановив 16 лютого свято під назвою День єднання. Його проголосили напередодні повномасштабного вторгнення Росії в Україну, коли весь світ попереджав про можливу війну.

День єднання - молоде свято. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу - показати усьому світові, що ми сьогодні - як ніколи єдині та, попри все, будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.

Цей день в ліцеї розпочався лінійкою, пройшли виховні години, акції, майстер-класи.


Обороняючи Україну, загинув наш випускник Залипка Ярослав.

Спільнота Рогатинського ліцею імені Братів Рогатинців глибоко сумує з приводу непоправної втрати і висловлює щирі співчуття рідним, близьким, друзям та колегам загиблого Героя.

 

Вічна пам’ять і слава Герою України!


На календарі -  лютий. Традиційно, першої суботи лютого у нашому ліцеї - вечір зустрічі випускників. На жаль, цього року знову, як і декілька попередніх, - віртуальний. Тепер вже війна завадила колишнім учням прийти в школу, зустрітися з вчителями, друзями, юністю...

Та попри все, давайте згадаємо...

зустріч зі школою


 

 

100 днів у ліцеї - це сто днів навчання, праці, наполегливості, веселощів, дружби!


Вітаємо

учня 10-А класу Віталія Фояка

із зайнятими

І місцем

у ІІІ (обласному) етапі

Всеукраїнської учнівської олімпіади

з інформатики, 

І місцем

у ІІІ (обласному) етапі

Всеукраїнської учнівської олімпіади

з інформаційних технологій

ІІ місцем

у ІІІ (обласному) етапі

Всеукраїнської учнівської олімпіади

з математики


Вітаємо

ученицю 4-А класу Магмет Анастасію

із перемогою у ІІІ (обласному) етапі

Міжнародного конкурсу з української мови

імені Петра Яцика.


Січень – один з найсвятковіших місяців у році. Напевно, стільки подій, як в січні, ми не відзначаємо більше ні в якому іншому місяці, не кажучи вже про їх значимість.

Поряд із новорічно-різдвяними святами, перший місяць року багатий і на історичні події:

22 січня 1918 року - проголошення незалежності Української Народної Республіки;

29 січня 1918 року - відбувся історичний Бій під Крутами. Сотні молодих курсантів та добровольців виступили проти кількатисячної більшовицької армії. Попри нерівні сили - вони зупинили наступ на Київ;

22 січня 1919 року - проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу;

27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Саме цього дня 1945 року солдати 1-го Українського фронту з лав Радянської Армії визволили в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі;

28 січня 1992 р. - день народження державного прапора. Цього дня сесія Верховної Ради України прийняла Постанову «Про Державний прапор України»;

16 січня (з 2023 року - 20 січня) - День пам’яті "кіборгів" - захисників Донецького аеропорту, які 242 дні - з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року - боронили цей стратегічний об’єкт.

Про всі ці події говорили учні ліцею разом зі своїми вчителями на виховних годинах з перших днів ІІ семестру.

 


Почався ІІ семестр 2022-2023 навчального року. І хоч учнів в ліцеї немає, вони відпочивають на канікулах, педагоги продовжують працювати.

Для успішної роботи інклюзивних класів у ліцеї проведено засідання команд психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП. На засіданнях обговорювали підсумки моніторингу динаміки розвитку учнів, їх навчальні досягнення за І семестр, а також проведено аналіз корекційно-розвиткової роботи. 

Фахівці КУ "Інклюзивно-ресурсний центр" Крупка О.Б., Воробець Т.І., Ситків М.А. надали консультації та поради щодо особливостей роботи корекційних педагогів та щодо необхідності внесення змін у навчальні програми учнів з особливими освітніми потребами.


"Психологічна підтримка педагогів в часі війни" - під такою назвою пройшов психолого-педагогічний семінар у нашому ліцеї.

Як надати екстрену психологічну допомогу у надзвичайних ситуаціях, якими бувають реакції організму при гострому стресовому стані... Такі знання та навички отримали вчителі на психолого-педагогічному семінарі. Також педагоги працювали над покращенням свого психоемоційного стану, виконуючи арт-терапевтичні вправи. Тепла, щира, творча атмосфера, приємне спілкування теж додали нам ресурсу у цей непростий час.


МОН офіційно підтвердило скасування ДПА в 4 і 9 класах.

детальніше


Привітання від учнівського та педагогічного колективів Рогатинського ліцею імені Братів Рогатинців з Різдвом Христовим.

Дивитися у Facebook


Календарний рік бібліотека нашого ліцею розпочала з приємного подарунку - комплекту літератури (11 книг) від Рогатинської МТГ в рамках програми розвитку та функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя громади на 2022-2025 роки.

 

В бібліотечному колі зустрілись книголюби: дегустували книги, настрій 2023 року, горішки, літературні ігри та смаколики.


 

Напередодні одного з найбільших християнських свят - Різдва Христового відбулася зустріч директора ліцею Світлани Даниляк з переможцями учнівських олімпіад та конкурсів.

Учні отримали подяки від директора, гарний настрій та відчули важливість своєї праці.


Чотири ліцеї Рогатинської МТГ за ініціативи і сприяння відділу освіти брали участь у проєкті «TEEN STAR» (статеве виховання в контексті дорослої відповідальності): Рогатинський ліцей імені Братів Рогатинців (Кислінська Н.В.), Рогатинський ліцей №1 (Мазурик А.І.), Рогатинський ліцей «Гімназія імені Володимира Великого» (Веркалець І.Б.), Верхньолипицький ліцей (Лесіцька О.В.)

Мета проєкту: розвиток статевої свідомості та ідентичності, поінформованості, обізнаності учнів щодо питань етики та психології статевої поведінки, готовності людини до створення сім’ї та виконання родинних ролей – подружніх, батьківських, сімейних.

20 грудня в Рогатинському ліцеї імені Братів Рогатинців відбулося підсумкове заняття, на якому команди презентували свою роботу, ділилися враженнями від проекту, висновками, рекомендаціями.


Місяць засурмив в ріжок:

- Миколай йде до діток!

У мішку несе багато

Подаруночків малятам!

 


7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. Свято з’явилося зовсім нещодавно, але завдяки діаспорі воно відразу ж набуло статусу всесвітнього.

День української хустки почали відзначати лише рік тому з ініціативи групи громадських діячів, акторів та успішних жінок України. Вінницькі активістки розпочали святкування дня, присвяченого українській хустці, 7 грудня 2019 року.

Започатковане свято з метою, аби об’єднати жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Адже з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка. Хустка є невід'ємною частиною української культурної спадщини.

Дівчата та жінки раніше носили хустку впродовж усього року. При цьому вона була обов’язковим головним убором заміжньої жінки. Хустка була ознакою соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки — темні, вдови — чорні. Вона також свідчила і про рівень достатку родини, адже заможні жінки покривали голову хустками із дорогих тканин, бідні — із дешевших. 

Цього дня з нагоди свята українки в різних країнах світу беруть участь у флешмобі «Зроби фото з хусткою». Наш ліцей також доєднався до цього флешмобу:


 

Наш ліцей, як і багато інших українських навчальних закладів, взяв участь у Всеукраїнському проєкті Flowers4School. Мета проєкту - познайомити дітей зі світом квітів за допомогою їх участі у висадці цибулин для своєї школи. Нідерландські благодійники вірять, що висадка їхніх цибулин біля шкіл України допоможе позитивно вплинути на моральний стан дітей і покаже їм, що садівництво - це весела справа, яка розвиває в них любов до рідної землі.

Висадка цибулин від Flowers4School - це справжнє свято. Навесні ми зможемо на власні очі побачити, як пагони з'являються з квіткових цибулин і дають дивовижно красиві квіти.

Учні разом з директором та вчителями висадили рослини біля нашого ліцею! Чекаємо весни, цвітіння квітів та нашої перемоги.

 


  Сьогодні, 6 грудня, ми вітаємо українських військових з Днем Збройних сил України!

ЗСУ – це меч і щит України, наша опора і захист. 

З нагоди свята ліцеїсти взяли участь у акції «Подарунок солдату». Понад 50 листів та малюнків з найкращими побажаннями та подякою нашим захисникам!

На урочистій лінійці, яка пройшла в ліцеї, представнику 4-ї танкової бригади було передано кошти, зібрані під час благодійних ярмарків.

Слава Збройним силам України! 

Слава Україні! 

Героям слава!


Філософ Григорій Савич Сковорода - український Сократ, який на багато років випередив час, оскільки проповідував істини, які є актуальними і сьогодні.

За версією ЮНЕСКО, Сковорода входить до п’яти мудреців світу!

Афоризми Григорія Сковороди — справжнє джерело знань і життєвої мудрості.

Учні 6-7 класів мандрували "сімома стежинами Григорія Сковороди",  створили інформаційний колаж.


 

 

1 грудня - Всесвітній день боротьби з СДНІдом.

 

 

Акція "Червона стрічка" пройшла і в нашому ліцеї.


  У ХХ столітті українці пережили три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 та голод 1946-1947 років. Найбільшим був голод 1932-1933 років – його називають геноцидом українського народу, здійсненим режимом Йосипа Сталіна. За різними оцінками, тоді загинули близько 4,5 млн українців. Відповідно до закону "Про голодомор 1932-1933 років в Україні", прийнятого 28 листопада 2006 року, голод 1932-1933 років є актом геноциду українського народу. 

  Цього року вшанування пам'яті жертв сталінського режиму відбуватиметься під час повномасштабної війни Росії проти України. Знову проти українців росіяни застосовують геноцидні практики. Адже Росія в цій війні переслідує ту саму мету, що й під час Голодоморів — знищити українську ідентичність і націю. Трагічні події сьогоднішнього дня наочно показують нам всім, що дуже важлива жива пам'ять всіх жертв.

  Як вшановують пам'ять жертв сталінського режиму наші ліцеїсти - тут:

https://www.facebook.com/100004775017844/videos/2267501553412942?idorvanity=1491981014442048

https://www.facebook.com/100004775017844/videos/443075264688737?idorvanity=1491981014442048


  В рамках акції "Щедрий вівторок" 24 та 29 листопада у ліцеї пройшли благодійні ярмарки "З Україною в серці" з метою збору коштів на підтримку ЗСУ.

  26 тис.грн, які ми зібрали під час ярмарків, були передані 4-ій танковій бригаді на ремонт швидкої допомоги. 


Як вистояти в ситуації, що склалася? Як навчитися допомагати собі, а потім оточуючим? Як і де знайти ресурси і способи впоратися? Ці питання обговорювались під час психологічного практикуму для педагогів "Стрес і стресостійкість. Психологічна самодопомога в час війни", який провела практичний психолог Кислінська Н.В.


З 14 по 18 листопада в ліцеї проходив тиждень безпеки дорожнього руху, в рамках якого були проведені виставка малюнків, вікторини, тематичні уроки.


Вітаємо

учня 10-А класу Віталія Фояка

із зайнятим ІІІ місцем

на міжнародному турнірі

Romanian Master of Informatics-2022.


  Міжнародний день толерантності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, сексуальної орієнтації, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

  Учні нашого ліцею також долучилися до відзначення цього дня - виховними годинами, тематичними уроками, психологічними хвилинками...


Щороку 9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови. Це свято було встановлено указом Президента України 6 листопада 1997 року. Зазвичай в цей день вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, відзначають найкращих популяризаторів українського слова та проводять Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, до якого приєднуються навіть українці, які живуть за кордоном.

Носіями української мови є 40-45 мільйонів людей, більшість з яких мешкають на території України. Поширена наша мова також у Молдові, Польщі, Румунії, Словаччині, Казахстані, Аргентині, Бразилії, Великій Британії, Канаді, США та інших країнах, де проживають українці. Українська мова є другою або третьою слов'янською мовою за кількістю мовців і входить до 30 найпоширеніших мов світу.

Учні та вчителі нашого ліцею також приєдналися до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, провели тематичні уроки та виховні години, долучилися до популяризації української мови – рідної мови для всіх українців, за яку сьогодні проливають кров тисячі наших співвітчизників.

Цікаві факти про українську мову


 

У перші дні останнього місяця осені в ліцеї проходив І етап обласного конкурсу іграшок-сувенірів. На конкурс було представлено 26 робіт. 13 учасників стали переможцями, 8 з них пройшли до ІІ етапу.


"Крок назустріч до Перемоги"

Учні 5-Б класу долучились до волонтерського проєкту "Гривня на Перемогу".

Учасники проєкту отримали щасливі одногривневі монети, покриті в гальванічний спосіб 24-каратним золотом та подяки від керівника проєкту, випускниці нашого ліцею, доцента кафедри географії та природознавства ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» Ірини Закутинської.


Вітаємо ученицю 7-А класу Марію Лукашук та її наставника Катерину Масляк із зайнятим І місцем у ІІ етапі обласного конкурсу солістів "Пісенний дивограй" у номінації "Українська популярна музика"!


 

23 жовтня ліцеїсти приєдналися до благодійного ярмарку на допомогу ЗСУ. На потреби воїнів передали 8510 гривень! Щира подяка всім, хто долучився до збору коштів!

Слава ЗСУ! Слава Україні! Героям слава!

 


Вітаємо

Фояка Віталія,

учня 10-А класу, - переможця Європейської юніорської олімпіади з інформатики!

З 19 по 25 вересня у польському місті Плоцьк відбувалася Європейська юніорська олімпіада з інформатики. Українська збірна посіла друге командне місце, отримавши 2 золоті, 2 срібні та 4 бронзові медалі.

Відрадно, що бронзовим призером став учень нашого ліцею, десятикласник Віталій Фояк. Вітаємо з високим досягненням!


Хай буде мир у всьому світі, щасливими хай будуть і дорослі, й діти!

21 вересня - Міжнародний день миру

Наші ліцеїсти також долучилися до відзначення цього свята - виставкою малюнків, флеш-мобом, виховними годинами.


Другий тиждень у ліцеї - Тиждень фізичної культури та спорту


Перший тиждень у ліцеї - Тиждень безпеки життєдіяльності


8 вересня - Міжнародний день грамотності. 

Наші ліцеїсти активно долучилися до відзначення цього Дня.


 

 

Зі святом Першого дзвоника!


 

 

 

З Днем незалежності, Україно!